Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 15 vetë kanë vdekur në Balad nga një automjet bombë, derisa militantët kanë vrarë rreth 10 policë dhe ushtarë irakianë në qytetin e Bakubës.
Të dyja qytetet ku kanë ndodhur sulmet janë në veri të Irakut.
Në të tjera zhvillime në Irak është rrëmbyer një biznesmen jordanez, në lirim të të cilit rrëmbyesit kërkojnë 250 mijë dollarë.
XS
SM
MD
LG