Ndërlidhjet

ZAGREB


"Rajoni i Ballkanit është ndër rajonet më të rëndësishme në botë, derisa Kroacia ka një rol kyç në rajon", ka deklaruar presidenti i Iranit, Muhamed Khatami, në fillim të vizitës dy ditore në Kroaci.
Presidenti iranian dhe ai kroat kanë nënshkruar një numër marrëveshjesh që synojnë rritjen e bashkëpunimit ekonomik dhe shkencor. Lidhur me programet bërthamore të Iranit, Mesiç tha se mbështet politikat për mosprodhimin e amrëve të shkatërrimit në masë si dhe bisedimet mes Iranit dhe Bashkimit Evropian për këto çështje.
XS
SM
MD
LG