Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 15 vetë kanë vdekur në Balad nga një automjet bombë, derisa militantët kanë vrarë rreth 10 policë dhe ushtarë irakianë në qytetin e Bakubës. Të dyja qytetet ku kanë ndodhur sulmet janë në veri të Irakut.
Në të tjera zhvillime sot ka përfunduar mandati i trupave hollandeze në Irak.
XS
SM
MD
LG