Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i forcave amerikane në Kosovë, gjeneral brigade William Wade, nëpërmjet një komunikate për shtyp ka theksuar se zhvillimet e sotme shënojnë një pikë kthese për popullin e Kosovës. Ai ka ftuar udhëheqësit e Kosovës që të jenë të përmbajtur, duke e vlerësuar ftesën e zotit Haradinaj për qetësi si demonstrim fisnik i shqetësimeve të tij për popullin e Kosovës.
"Zhvillimet e sotme kërkojnë një reagim paqësor dhe ne presim që situata të mbetet e qetë dhe stabile" ka thënë gjenerali Uade.
XS
SM
MD
LG