Ndërlidhjet

TEHERAN


Zyrtarët iranianë kërcënuan se do të ndërpresin negociatat me Bashkimin Evropian nëse vazhdohet me insistimin që Teherani t'i braktis të gjitha aktivitetet e ndieshme bërthamore. Anëtari i ekipit negociator nga Irani, Sirus Naseri tha se vazhdimi i bisedimeve pa kompromis nuk ka kuptim. Franca, Gjermania dhe Britania thonë se Irani duhet të ofrojë "garanci reale" se nuk po prodhon armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG