Ndërlidhjet

MOSKË


Udhëheqësi separatist çeçenë Aslan Maskhadov është vrarë, njoftoi zëdhënësi i forcave federale ruse në Kaukazin verior, Ilya Shabalkin. Ai tha se Maskhadov u vra gjatë një "operacioni special" në fshatin Tolstoi-Yurt. Shabalkin tha se tani më është bërë identifikimi i kufomës së Maskhadovit. Ai ishte njëri nga njerëzit më të kërkuar të Moskës dhe fajësohej për disa sulme në Rusi.
XS
SM
MD
LG