Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 2 persona janë vrarë dhe rreth 20 janë plagosur nga shpërthimi i një automjeti mëngjesin e sotëm në Bagdad.
Shpërthimi ndodhi në afërsi të ministrisë së Bujqësisë dhe një hoteli ku janë vendosur kontraktorë të huaj.
Ndërkohë, autoritetet e Irakut thanë se në qytetin perëndimor Qaim janë gjetur kufomat 19 personave, të cilët ishin vrarë. Burime të spitalit thanë se të vrarët kishin mbi vete rooba civile.
XS
SM
MD
LG