Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot një mbledhje të jashtëzakonshme ku ka vlerësuar se situata e sigurisë është e qetë, derisa protestat e qytetarëve kanë qenë dinjitoze dhe të përgjegjshme. Mbledhja e sotme, e cila është drejtuar nga Adem Salihaj, zëvendëskryeministër dhe ushtrues i detyrës së kryeministrit, ka diskutuar mundësinë për një mbrojtje sa më të mirë të zotit Haradinaj si dhe për mundësinë e shtyrjes së takimit të nesërm të grupeve punuese për personat e pagjetur që do të mbahej në Beograd.
XS
SM
MD
LG