Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës konfirmoi se Ramush Haradinaj, i cili dje dha dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës, Lahi Brahimaj, nga Trupat e Mbrojtjes së Kosovës dhe Idriz Balaj, kanë arritur në Holandë dhe janë vendosur në njësinë e paraburgimit të Tribunalit të Hagës. Zyrtarët e Tribunalit ende e mbajnë të mbyllur aktakuzën kundër Haradinajt dhe pjesëtarëve tjerë të ish UÇK-së. Ende nuk dihet se kur do të bëhet publike aktakuza dhe kur do të jetë paraqitja e parë në gjyq e të akuzuarve.
XS
SM
MD
LG