Ndërlidhjet

DAMASK


Mijëra njerëz protestuan në kryeqytetin e Sirisë në shenjë përkrahjeje për presidentin Bashar al Assad, ndaj të cilit është shtuar presioni ndërkombëtar për tërheqjen e trupave ushtarake nga Libani. Siria edhe sot vazhdoi rirreshtimin e trupave përgjatë kufirit lindor të Libanit.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George Bush, ndërkaq përsëriti thirrjet për tërheqjen e trupave dhe përfundimin e ndikimit të Sirisë mbi qeverinë e Libanit.
XS
SM
MD
LG