Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice u takua me ministren e Mbrojtjes së Francës, Michele Alliot – Marie, e cila filloi vizitën tri ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
"Diskutuam rreth çështjeve për të cilat Shtetet e Bashkuara dhe Franca qëndrojnë krah për krah, veçanërisht në rastin e Kosovës dhe Afganistanit" tha Alliot Mari. Në takim u diskutua edhe për të ardhmen e Irakut dhe raportet Amerikë- Evropë.
XS
SM
MD
LG