Ndërlidhjet

BAGDAD


Shefi i stacionit të policisë dhe disa policë, u vranë sot në qender të Bagdadit. Sulmi ndaj tyre u bë një ditë pasi në Irak u raportua për rreth 60 të vdekur, përfshirë edhe 41 kufoma të gjetura në pjesë të ndryshme të Irakut. Në mesin e viktimave kishte ushtarë irakianë, civilë, gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG