Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 26 njerëz vdiqën si pasojë e një sulmi gjatë një ceremonie varrimi në qytetin e Mosulit, në veri të Irakut ku shumica e popullsisë është sunite.
Ndërkaq në qendër të Bagdadit mëngjesin e sotëm humbën jetën një shef policie dhe disa nga shoqëruesit e tij.
Në të tjera zhvillime zyrtarët irakianë kanë thënë se janë fare pranë kapjes së Abu Musa Al-Zarkauit, terroristit më të kërkuar në Irak.
XS
SM
MD
LG