Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara, Soren Jessen Petersen, viziton sot Rrafshin e Dukagjinit në Kosovën perëndimore, më saktësisht Pejën, Decanin, Gjakovën dhe Suharekën, përkatësisht Therandën. Udhëtimi i sotëm i zotit Jessen – Petersen pason publikimin e aktakuzës së Tribunalit Ndërkombëtar kundër tre të dyshuarve nga Rrafshi i Dukagjinit, Ramush Haradinajt, Idriz Balajt dhe Lahi Brahimajt.
Në Prishtinë sot po qëndron edhe admirali amerikan Michael Mullen, komandant i forcave amerikane në Evropë. Pas pak castesh admirali amerikan pritet të mbajë një takim të përbashkët me gazetarët me komandantin e Trupave Mbrojtëse, general lejtnant Agim Çekun.
XS
SM
MD
LG