Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mediat amerikane njoftojnë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropain kanë rënë dakord për një qasje të përbashkët në bisedimet me Iranin për programet bërthamore të Teheranit. Nëse bisedimet dështojnë atëherë Bashkimi Evropian do ta dërgojë çështjen e Iranit në Kombet e Bashkuara. Pritet që kjo marrëveshje sipas mediave të bëhet publike gjatë ditës.
XS
SM
MD
LG