Ndërlidhjet

MADRID


Këmbanat kanë rënë mëngjesin e sotëm në gjithë Spanjën në kujtim të një vjetorit të sulmeve terroriste në Madrid, ku për pasojë humbën jetën 191 njerëz.
Spanja sot ka shpallur ditë zie kombëtare, që përfshin dhe 5 minuta heshtje në mesditë.
Militantët islamikë, kryesisht nga Maroku morrën përsipër përgjegjësinë për sulmet.
XS
SM
MD
LG