Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Soren Jesen Petersen, ka deklaruar se UNMIK-u do të ofrojë garancione për mbrojtjen në liri të Ramush Haradinajt, nëse një gjë e tillë do të kërkohet. Këto komente zoti Petersen i bërë gjatë një vizite në Deçan me çrast ai shtoi se "dorëheqja e Haradinjat ka lënë zbraztësirë, por përgjigja dinjitoze dhe e disiplinuar e tij dhe e qytetarëve është një hap gjigant drejt bisedimeve për statusin e Kosovës në shtator të këtij viti".
XS
SM
MD
LG