Ndërlidhjet

PRISHTINË


Akuzat për krime të luftës kundër ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj janë "paragjykime dhe të pavërteta", që bazohen në akuzat e Serbisë, tha sot në Prishtinë, Michael O'Reilly koordinator i grupit të juristëve të zotit Haradinaj. Ai mëtutje tha se "studimi më i përafërt i akuzës tregon se ajo është një përmbledhje e akuzave që janë marrë drejtëpërdrejti nga dosjet e Serbisë".
XS
SM
MD
LG