Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do ti mbështesin përpjekjet diplomatike për ti ndalur ambicjet për armatim bërthamor të Iranit duke ofruar ndihma modeste ekonomike për regjimin e Teheranit, ka thënë sot sekretarja amerikane e shtetit, Kondoliza Rajs. Administrata është pajtuar që ti tërheq vërejtjet lidhur me anëtarësimin eventual të Iranit në Organizatën Botërore të Tregtisë dhe që të lejoj shitje të pjesëve të aeroplanave civilë në Iran.
XS
SM
MD
LG