Ndërlidhjet

CARACAS


Presidentët e Iranit dhe Venecuelës, Mohammed Khatami dhe Hugo Chavez janë zotuar për solidaritet të ndërsjellë pas takimit në Caracas.
Chavez tha se "Irani i ka të gjitha të drejtat në botë, ashtu si dhe vendet tjera, që ta zhvillojë energjinë e vet bërthamore".
Pasi e dekoroi Khatamin me urdhërin më të lartë të vendit, Chavez tha se Irani mund të llogarisë në "mbështetjen dhe solidaritetin e Venecuelës kundër kërcënimeve të qeverisë amerikane".
XS
SM
MD
LG