Ndërlidhjet

PRISHTINË


KFOR-i dhe policia e Kosovës thonë se gjendja është e qetë dhe nuk ka nevojë për kurrëfarë masa shtesë. Zyrtarët e policisë e kanë zbritur në shkallën e hirtë gjendjen e rrezikshmërisë së situatës së sigurisë, pasi në ditët e dorëheqjes së zotit Haradinaj nga posti i kryeministrit të Kosovës, pas ngritjes së aktpadisë nga Tribunali i Hagës, gjendja e sigurisë ishte ngritur në nivelin e gjendjes së zezë. Zëdhënësi KFOR-it, Iv Kermavo tha se nuk ka shenja për përkeqësim të situatës.
XS
SM
MD
LG