Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Havier Solana të martën do të vizitojë Kosovën. Në fokus të vizitës do të jenë zhvillimet e fundit politike në Kosovë. Solana do të takohet me shefin e UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen, presidentin Ibrahim Rugova dhe përfaqësuesit e subjekteve kryesore politike.
XS
SM
MD
LG