Ndërlidhjet

NABLUS


Grupi militant palestinez, Hamas njoftoi sot se do të caktojë kandidatët për pjesëmarrje në zgjedhjet parlamentare, që do të mbahen gjatë verës. Fitorja e Hamasit në zgjedhjet komunale të janarit ishte goditje e madhe për partinë e liderit palestinez, Mahmoud Abaz. Fitorja eventuale në zgjedhjet parlamentare vlerësohet se mund të minojë përpjekjet e Abassit për armëpushim me grupet militante dhe bisedimet për paqe me Izraelin.
XS
SM
MD
LG