Ndërlidhjet

SHKUP


Sot priten të shpallen rezultatet e para jozyrtare nga zgjedhjet vendore për 85 Këshillat e rinj komunalë në Maqedoni.
Partitë qeveritare dhe opozitare i kanë cilësuar si sukses zgjedhjet e së dielës, ndërsa Komisioni shtetëror i zgjedhjeve tha se dalja në votime ka qnë rreth 55%.
Partia maqedonase VMRO-DPMNE e ka pohuar fitoren në Shkup, kurse Lidhja Socialdemokrate e kryeministrit Vllado Buçkovski, tha se kandidati i opozitës së bashkuar Trifun Kostovski prin në zgjedhjet, por refuzoi ta pranojë disfatën.
XS
SM
MD
LG