Ndërlidhjet

RAMALLAH


Sekretari i përgjithshëm i KB Kofi Annan sot e vazhdon misionin paqësor në Lindjen e Mesme me takimin me presidentin palestinez Mahmoud Abbas në Ramallah të Bregut Perëndimor.
Para takimit, Annan vuri një kurorë lule mbi varrin e ish liderit palestinez Yasser Arafat.
Vizita e tij bëhet në kohën e ringjalljes së shpresave për paqe midis palestinezëve dhe Izraelit.
Muajin e kaluar në Egjipt, Abbas dhe kryeministri izraelit Ariel Sharon shpallën armëpushim pas 4 vjet luftimeve.
XS
SM
MD
LG