Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice, sot pritet ta fillojë turneun një-javësh në Azi, ku do t'i diskutojë çështjet rajonale.
Autoritetet amerikane kanë dhënë pak detaje të udhëtimit, për shkaqe të sigurisë. Zyrtarë të Departamentit të Shtetit thanë se Rice do t'i vizitojë Japoninë, Korenë Jugore, Kinën, Indinë, Pakistanin dhe Afganistanin.
XS
SM
MD
LG