Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti serbo-malazez Svetozar Maroviç, ai serb Boris Tadiç, kryeministri serb Vojisllav Koshtunica, dhe zytrtarë të tjerë të lartë të Beogradit kanë filluar pasditen e sotme një takim, nga i cili pritet të dalin me një qëndrim zyrtar ndaj Kosovës.
Ky diskutim i paraprin hapjes së mundshme të bisedimeve për statusin e Kosovës gjatë këtij viti, siç është njoftuar nga bashkësia ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG