Ndërlidhjet

BAGDAD


Udhëheqësit kurdë dhe shiitë po vazhdojnë bisedimet në Bagdad për krijimin e qeverisë së re irakiane, pas zgjedhjeve të 30 janarit.
Zgjedhjet në fjalë i fitoi koalicioni i partive fetare shiite, por ato nuk morrën shumicën e nevojshme për të krijuar të vetme qeverinë.
Lidhur me zhvillimet e sigurisë njoftohet për një morri incidentesh në qytete të ndryshme të Irakut, ku kanë mbetur të vdekur së paku 5 veta dhe disa dhjetëra të plagosur.
XS
SM
MD
LG