Ndërlidhjet

KABUL


Trupat amerikane në Afganistan do të largohen nga pjesa perëndimore e vendit për t'u ripozicionuar në jug dhe lindje të vendit në ndjekje të talibanëve. Burimet amerikane njoftojnë se kontrollin në pjesën perëndimore do ta marrin trupat e misionit të NATO-s.
XS
SM
MD
LG