Ndërlidhjet

BISHKEK


Burimet e Komisionit Qëndror Zgjedhor në Kirgistan kanë bërë të ditur se zgjedhjet parlamentare janë zhvilluar brenda rregullave dhe nuk ka pasur shkelje serioze.
Opozita ka deklaruar të kundërtën, derisa pritet në orët e vona të ditës qëndrimi i vëzhguesve të OSBE-së.
XS
SM
MD
LG