Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bisedimet mes Zagrebit dhe Brukselit për anëtarësinë e Kroacisë në Bashkimin Evropian do mund të fillojnë këtë javë vetëm nëse Gotovina do dorëzohet në Hagë deri të enjten. Kjo është bërë e ditur nga kryeministri i Luksemburgut, vendi i të cilit ka kryesinë e rradhës të Bashkimit Evropian. Gotovina akuzohet nga Gjykata e Hagës për vrasjen e 150 serbëve gjatë luftës në Kroaci.
XS
SM
MD
LG