Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia mbështet plotësisht ligjet e miratuara dhe qëndrimet e Kinës lidhur me Tajvanin, ka deklaruar ministri i jashtëm serbo-malazez Vuk Drashkoviq. Sipas agjencive të lajmeve Beogradi synon të marrë të njëjtën mbështetje nga Kina kur të diskutohet statusi përfundimtar i Kosovës.
XS
SM
MD
LG