Ndërlidhjet

SEUL


Koreja Veriore është kërcënuar sot me shtimin e arsenalit të saj të armatimit bërthamor. Agjencia shtetërore verikoreane e lajmeve ka cituar zëdhënësinë e ministrisë së jashtme të këtij vendi, që ka vlerësuar se ushtrimet e përbashkëta ushtarake rutinore të Shteteve të Bashkuara dhe të Koresë Jugore, që filluan dje, janë "ushtrime bërthamore luftarake që synojnë invadimin e Koresë Veriore". Ai mëtutje ka thënë se Koreja Veriore do të përgjegjet me kundërmasa, që përfshijnë edhe shtimin e arsenalit bërthamor.
XS
SM
MD
LG