Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Kombeve të Bashkuara për ish Jugosllavinë, tha se e ka lëshuar aktakuzën e fundit për të dyshuarit për krime të luftës në luftërat ballkanike.
Aktakuza e fundit u lëshua kundër ish ministrit të brendshëm të Maqedonisë Lube Boshkovski, dhe zyrtarit të policisë Johan Tarçullovski, për rolin e tyre në vrasjen e civilëve në fshatin Luboten të Shkupit.
XS
SM
MD
LG