Ndërlidhjet

BAGRAM


Komandanti i ri i forcave të koalicionit në Afganistan tha se misioni kryesor i këtyre forcave do të jetë mbështetja e qeverisë së presidentit Hamid Kharzai për përgatitjen e zgjedhjeve parlamentare në shtator.
Gjeneral majori Jason Kamiya gjithashtu tha se suksesi i forcave nuk duhet të matet me arrestimin e kreut të Al Kaidës, Osama bin Laden dhe udhëheqësit të talibanëve, Mullah Omar, por me forcimin e pushtetit të qeverisë afgane.
XS
SM
MD
LG