Ndërlidhjet

PARIS


Gjashtë persona janë shpallur fajtor dhe janë dënuar prej 1 deri 10 vjet burg, për planifikimin e sulmit terrorist kundër ambasadës amerikane në Paris.
Të gjithë të dënuarit janë me origjinë nga Algjeria, dhe dyshoheshin për ndërlidhje me rrjetin terrorist Al Kaida.
Gjykata franceze e dënoi Djamel Beghal me dënimin më të rëndë. Hetuesit besojnë se Beghal ishte në krye të celulës së Al Kaidës në Francë.
XS
SM
MD
LG