Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyra e SHBA-ve në Prishtinë e dënon fuqishëm sulmin mbi autokolonën e kryetarit Rugova.
Shefi i misionit të Zyrës amerikane në Prishtinë, Philip Goldberg, e dënon këtë akt qyqar në mënyrën më të fuqishme, thuhet në komunikatën për media të lëshuar nga zyra e misionit amerikan.
“Ky sulm, sidomos në këtë kohë, vetëm mund t'i dëmtojë përpjekjet për ndërtimin e një Kosove paqësore dhe demokratike. Këso akte të dhunës dhe tmerrit nuk kanë vend në një shoqëri që është e përkushtuar ndaj parimeve demokratike dhe sundimit të ligjit” ka thënë Goldberg.
XS
SM
MD
LG