Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë dënuar sulmin e djeshëm ndaj kryetarit të Kosovës Ibrahim Rugova. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Adam Ereli i ka bërë thirrje udhëheqësve të Kosovës të mos të lejojnë që incidente të tilla të dëmtojnë angazhimin e tyre ndaj respektimit të të drejtave të njeriut. Ereli e ka cilësuar sulmin si qyqar po ka përsëritur se "çdo lloj forme e dhunës nuk do të tolerohet dhe se ajo vetëm dëmton të ardhmen e Kosovës".
XS
SM
MD
LG