Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në Beograd ka filluar paraditen e sotme takimi i grupeve punuese të Kosovës dhe Serbisë e Malit të Zi për personat e zhdukur gjatë luftës në Kosovë.
Takimi drejtohet nga Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq dhe pritet të sjellë informacione konkrete për fatin e mbi 3 mijë personave të pagjetur. Ky takim i dytë ishte paraparë për javën e kaluar, por u shty për shkak të zhvillimeve të fundit në Kosovë.
XS
SM
MD
LG