Ndërlidhjet

SHKUP


I akuzuari për krime kundër shqiptarëve në fshatin Luboten në vitin 2001, Johan Tarçullovski sot u dorëzua në Tribunalin e Hagës. Ai ka qenë truproje e ish ministrit të brendshëm të Maqedonisë, Lube Boshkovski, aktakuza ndaj të cilit u publikua dje, nga Gjykata e Hagës. Ata akuzohen për shkelje të ligjeve të luftës, vrasje dhe trajtime çnjerëzore gjatë sulmit në Luboten.
XS
SM
MD
LG