Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria dhe Turqia nënshkruan marrëveshjen për përtërirjen e bashkëpunimit ushtarak. Ministria e Mbrojtes e Shqipërisë, përmes një deklarate tha se bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve është i vjetër dhe me rëndësi të madhe strategjike.
XS
SM
MD
LG