Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova, është takuar gjatë ditës me drejtuesit e opozitës, përkatësisht kryetarin e PDK-së Hashim Thaçin dhe kreun e partisë "Ora", Veton Surroin.
Këto takime janë pjesë e këshillimeve për ecurinë e proçesit politik në vend dhe krijimin e qeverisë së re, hap i nevojshëm pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Hardinaj.
Koalicioni qeveritar mendon se formula aktuale e qeverisjes është funksionale, derisa qeveria kërkon krijimin e një qeverie me bazë të gjerë, ku do të ishte pjesë e saj.
XS
SM
MD
LG