Ndërlidhjet

BEJRUT


Zyrtarët libanezë të mbrojtjes bëjnë të ditur se forcat siriane kanë përfunduar fazën e parë të tërheqjes nga Libani. Sipas planit të mëparshëm ushtarët dhe forcat siriane të sigurisë janë ripozicionuar në Luginën e Bekas, pranë kufrit me Sirinë. Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar tërheqjen e plotë deri në maj, në mënyrë që Siria të mund të organziojë zgjedhje të lira në maj.
XS
SM
MD
LG