Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova është takuar me Hashim Thaçin, kryetar i Partisë Demokratike dhe me liderin partisë "Ora", Veton Surroi.
Pas takimeve zoti Rugova ka paralajmëruar se së shpejti do të shpallë kandidatin për kryeministër të ardhshëm të Kosovës.
Është bërë e ditur se koalicioni i deritashëm LDK-AAK do të vazhdojë të funksionojë.
Hashim Thaçi ka thënë se opozita do të formojë qeverinë në hije.
XS
SM
MD
LG