Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, ka thënë se Pakistani duhet të vazhdojë rrugën e demokracisë që do të çonte tek zgjedhjet e drejta në vend.
Këto komente Kondoliza Rajs i bëri në Islamabad pas një takimi me Ministrin e Jashtëm të Pakistanit, Kurshid Kasuri.
"Biseduam për rëndësinë e reformave demokratike në Pakistan, për reformat demokratike që do të çonin drejt zgjedhjeve të lira dhe të drejta në vitin 2007", ka thënë Rajs.
Sekretarja amerikane e Shtetit ka falenderuar Pakistanin për ndihmën në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG