Ndërlidhjet

BEJRUT


Zyrtarë libanezë të Mbrojtjes bëjnë të ditur se forcat siriane kanë përfunduar fazën e parë të tërheqjes nga Libani. Sipas planit të mëparshëm ushtarët dhe forcat siriane të sigurisë janë ripozicionuar në Luginën e Bekës, pranë kufirit me Sirinë. Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar tërheqjen e plotë deri në maj.
XS
SM
MD
LG