Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Presidenti I Kosovës Ibrahim Rugova ka vendosur sot që të nominojë për kryeministër Bajram Kosumin, i cili është propozuar për këtë post nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përkatësisht nga ish kryeministri Ramush Haradinaj.
Z. Rugova tha se e ka marrë këtë vendim pas konsultimeve që i kishte bërë me partitë politike të pozitës dhe opozitës.
Vendimin e tij presidenti i Kosovës e bëri të ditur pas takimit që pati me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen.
XS
SM
MD
LG