Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin viziton sot Parisin, ku do të takohet me liderët e Francës, Gjermanisë dhe Spanjës. Ndihmësit e presidentit të Francës Jacques Chirac thanë se liderët perendimor do të zgjerojnë ndihmën për Putinin me shpresën se ai do të shtyjë përpara reformat demokratike dhe ekonomike në Rusi. Vizita gjithashtu është përgaditje për samitin Rusi – Bashkim Evropian, që do të mbahet me 10 maj, në Moskë. Zyrtarët në Moskë, nuk kanë përjashtuar mundësinë që njëra njëra nga temat të jetë edhe Kosova.
XS
SM
MD
LG