Ndërlidhjet

LONDËR


"Korea Veriore paraqet rrezik më të madh bërthamor sesa Irani" tha shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, Mohammed el Baradei. Në një intervistë për televizionin CNN, ai tha se Korea posedon plutoniumin dhe kushtet e nevojshme për prodhimin e bombave atomike. Këto materiale, tha ai, nuk janë vërejtuar nga vëzhguesit ndërkombëtarë në Iran.
XS
SM
MD
LG