Ndërlidhjet

TOKIO


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice arriti sot në Tokio. Me liderët e Japonisë ajo pritet të diskutojë rreth strategjisë për kthimin e Koresë Veriore në bisedimet gjashtëpalëshe rreth programeve bërthamore. Korea Veriore ka thënë se posedon armë bërthamore dhe se nuk do t'u kthehet bisedimeve, nëse Rice nuk kërkon falje për deklaratën e saj se ky vend është "post i përparuar i tiranisë".
XS
SM
MD
LG